
Satte inn tiltak – søndag brant det på ny
Det har vært flere branner i tilknytning til skoler og barnehager i Trondheim denne sommeren.
Et uthus brant ved Kyvatnet naturbarnehage på Byåsen søndag kveld.
Dette er det niende stedet det brenner på Byåsen i sommer og flere av brannene har funnet sted ved skoler og barnehager, melder NRK.
– Det er naturlig å se denne brannen i sammenheng med de forrige brannene vi har hatt som dere har omtalt, sier operasjonsleder Svein Erik Wagnild ved Trøndelag politidistrikt til Adresseavisen (krever abonnement).
Sist uke ble det gjennomført et møte mellom byrådet, politiet, enhet for samfunnssikkerhet og beredskap, Trondheim eiendom og oppvekstsektoren – etter at flere skoler, barnehager og kommunale bygg har blitt utsatt for hærverk og innbrudd.
I etterkant ble en rekke tiltak iverksatt, som innleie av vektertjeneste i det aktuelle området, ekstra rydding på skoler og barnehager av brennbart materiale, ekstra lyssetting av uteområder og rask implementering av områdesikring.