Flyttet barnehagetilbud på grunn av ekstremværet «Hans»

– Barnehagen ligger i et rasutsatt område. Med ekstreme nedbørsmengder i vente velger vi å være føre var, skriver Nord-Aurdal kommune.

Publisert Sist oppdatert

Mandag raste ekstremværet «Hans» innover store deler av landet.

En av kommunene som er berørt er Nord-Aurdal i Innlandet fylke.

– Det er fortsatt farevarsel på rødt nivå for Innlandet og Nord-Aurdal, med ekstremt mye nedbør i dag mandag 7. august og i morgen tirsdag 8. august, skrev kommunen på sine nettsider i går ettermiddag.

Kommunen har satt krisestab som følger situasjonen tett. De vurderer tiltak og mobiliserer ressurser for å møte det som måtte komme, opplyses det.

Et av grepene som tas er å flytte barn og ansatte i Leira barnehage.

– Leira barnehage ligger i et rasutsatt område. Med ekstreme nedbørsmengder i vente velger vi å være føre var, og flytter tilbudet i Leira barnehage til en av de øvrige barnehagene tirsdag 8. august. Mer informasjon blir gitt direkte til foresatte og ansatte, skriver kommunen.

I Nannestad kommune i Viken holder Bjerke barnehage stengt som følge av ekstremværet. Det opplyser kommunen på sine nettsider.

Powered by Labrador CMS