Hestene fant veien til en barnehage på Øreåsen.

Hester på rømmen – endte opp i barnehage

To hester skapte trøbbel i trafikken da de løp rundt i Moss lørdag kveld. Rømlingene forvillet seg etter hvert inn på uteområdet til en barnehage.

Publisert Sist oppdatert

Like før klokken 18 lørdag varslet politiet at de hadde fått flere meldinger om to løse hester ved Rygge Storsenter i Moss kommune.

Hestene, som ifølge politiet kom fra Bredsand-området, beveget seg i et område med mye trafikk, butikker og uoversiktlige situasjoner, skriver NRK.

– De løper rundt og skaper trøbbel i trafikken, meldte operasjonsleder Håkon Hatlen i Øst politidistrikt i politiloggen.

Frykten var at dyrene skulle forville seg ut på hovedveiene og forårsake ulykker. Kort tid etter de første meldingene trakk hestene seg imidlertid vekk fra asfalten og inn på uteområdet til en barnehage i nærheten av kjøpesenteret.

En person som var vitne til hendelsen skjønte alvoret og fikk lukket porten bak dem, skriver NRK.

– Dermed er de ikke lenger problematiske for trafikken, sa oppdragsleder Jimmy Pettersen i politiet etter den snarrådige inngripenen.

Litt etter klokken 19 kunne politiet opplyse at de hadde snakket med eieren, og at vedkommende var på vei til stedet for å hente hestene.

Powered by Labrador CMS