Reportasjer

Reportasjer / Barnehage på lofotfiske

Barnehage på lofotfiske

Les om Prestelva barnehages årlige havfisketur.

Foto: Privat

Skitt fiske. Barna i Prestelva barnehage hadde fiskelykken med seg da de var på havfiske forrige uke. Foto: Privat

”En ekte lofottorsk jeg er, for jeg er født i Henningsvær…”

Vel, det ble i hvert fall nesten lofottorsk på barna i Prestelva barnehage på Sortland. Riktig nok ligger Sortland i Vesterålen, som er øyriket nord for Lofoten.

Likevel var torsken som ble halt i land av Prestelva-barna like fin som den som fås på lofotfisket.

Det var Prestelvas egen friluftsavdeling, Skogstrollan, som i forrige uke fikk være med båten MS Sjøblomsten på havfisket. Fisketuren er et årlig tilbud til de eldste barna i barnehagen.

12 barn var med da båten seilte til Fiskholmen sør for Sortland.

Og som navnet indikerer er det mye fisk å finne der.

Fiskelykken var god, og det ble en fin fangst med blant annet et par større torsk på rundt 10 kilo.

- Været var glimrende med klart fint vintervær. Selv om det var minus 10 grader, koste ungene seg med fisket, forteller styrer i Prestelva barnehage, Asbjørn Aune.

Under finner du barnehagens egne bilder fra fisketuren.

Har din barnehage gjort noe spennende i det siste? Tips oss på red@barnehage.no!















Tips en venn

Tips en venn om denne artikkelen. Du kan sende til flere ved å skille adressene med komma.



1 kommentarer

Fantastisk tur, de små kosa sæ. De fiska, kosa sæ med varm suppe og sjokolade. Stor stas da de blei døpt til småmatroser. Litt skeptisk da de først skulle få kaldt sjøvann i håret, etterpå va nån så tøff å sa at de skulle nu gjerne ha døppa heile haue i bøtta. Som mamma med på tur va det kjempe fint å se hvor stort og flott det var for de små. De snakka om stor torsken og alt som fantes inni fesken, mye flott å lære:)

Veronika ( 24.02.2010 kl. 23:52 )

Skriv en kommentar

Du kan velge å være anonym.
Men vis alltid respekt for andre lesere og omtalte personer.

Ditt navn
Din kommentar