Signer oppropet her!

Stopp forskjellsbehandling av barn i barnehager!

Til: Regjeringen v/statsråd Bård Vegar Solhjell

For hver hundrelapp med offentlige midler som følger et barn i en kommunal barnehage, følger det i dag kun 85 kroner til et barn i en privat barnehage. Dette på tross av at private barnehager er underlagt de samme krav til maksimalpris, tariff- og pensjonsavtaler og kvalitet som de kommunale barnehagene. 

Denne forskjellsbehandlingen gjør driften svært vanskelig for mange private barnehager.

Sjekk forskjellsbehandlingen i din kommune her!

Nå foreslår Kunnskapsdepartementet at det eneste forutsigbare tilskuddet, det øremerkede statlige driftstilskuddet, skal innlemmes i kommunenes rammetilskudd. Samtidig foreslår Solhjell og regjeringen å fjerne dagens lov om økonomisk likebehandling av private og kommunale barnehager.

I praksis vil disse endringene gjøre det enda vanskeligere og mer uforutsigbart å drive private barnehager i fremtiden.

Vi som signerer dette oppropet krever at regjeringen stopper den usolidariske forskjellsbehandlingen av barn i private og kommunale barnehager. Vi ber om at regjeringen straks innfører reell økonomisk likebehandling av barn i alle barnehager.

Vi mener det skal følge med like mye tilskudd til barnehagen, uavhengig av hvilken barnehage vi som foreldre mener er best for våre barn. Alle barn i barnehager skal være like mye verdt!

PS! 17. oktober 2008 overrakte initiativtaker Frode Kirkedam underskriftene som inntil da hadde kommet inn i forbindelse med denne aksjonen. Se reportasje fra overrekkelsen her!

Underskriftskampanjen fortsetter med uforminsket styrke gjennom valgåret 2009.


Frode Kirkedam (bildet)
Initiativtaker til opprop mot forskjellsbehandling
Far og styremedlem i Natvigheia foreldrelagsbarnehage, Arendal

Signer oppropet!

Navn:
Epostadresse:
Bosted:
 
 Jeg ønsker IKKE nyhetsbrev fra barnehage.no.

Din e-postadresse brukes for å kontrollere at du ikke signerer to ganger. Adressen blir lagt ut på barnehage.no i en sensurert versjon.

22119 underskrifter:

Viser 12301-12400

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222

13:30 28.03.2008: arnold teeuwen, oslo arnoldus@***
13:29 28.03.2008: Marianne Garang Sodeland, Oppegård mgs@***
13:27 28.03.2008: Heidi Mortensen Jansson, Vinterbro heidimjansson@***
13:26 28.03.2008: Line Stene, Oslo l-estene@***
13:26 28.03.2008: Eirin Pedersen, Bodø eirin_p@***
13:26 28.03.2008: linda Robrahn, Askim h-robra@***
13:25 28.03.2008: Kathrine Platou, Lier kommune katoeks@***
13:24 28.03.2008: Rolf Magne Nyheim, Skien rolf@***
13:22 28.03.2008: Kjetil Nordbye, Lillehammer kjetil@***
13:21 28.03.2008: Hege Ertzaas Fossland, Trondheim hegefoss@***
13:18 28.03.2008: Lars Petter Hagen, Oslo lphagen@***
13:14 28.03.2008: Jorunn Askland, Arendal jaskland@***
13:11 28.03.2008: kristine lindberg, langhus kizze82@***
13:10 28.03.2008: Elisabeth Svendsen, Askim elisabethsvendsen@***
13:09 28.03.2008: Ragnhild Finden Barka, Stange ragnhild@***
13:05 28.03.2008: Karin, Oslo munik.barnehage@***
13:04 28.03.2008: Kristin, Oslo honningull@***
13:03 28.03.2008: Iren Johnsrud, Løten irjohns@***
13:02 28.03.2008: Heidi Rånes, Stavanger heidi.emda@***
12:59 28.03.2008: Ida Kristine Foss Debes, Moss ida@***
12:57 28.03.2008: Hanne Monclair, Bærum hanne.monclair@***
12:54 28.03.2008: Renate Solbakk, Begren rsolbakk@***
12:36 28.03.2008: Mia Jutkuhn, Drammen Mia.Jutkuhn@***
12:35 28.03.2008: Astri Amdal, SANDNES astrivold@***
12:35 28.03.2008: Marthe Heir Stene, Vinterbro marthe.stene@***
12:32 28.03.2008: Janne Kviberg, Sandefjord jannek@***
12:25 28.03.2008: Lena Myhre, 7160 Bjugn toremyhre@***
12:23 28.03.2008: Thor Arne Jørgensen, Vinterbro thor.arne.jorgensen@***
12:17 28.03.2008: Hanne Warloff, Drammen hanne.warloff@***
12:15 28.03.2008: Sofia Andersson, Oslo sofia82andersson@***
12:14 28.03.2008: Terje Moseid Bryhni, Trondheim terje@***
12:13 28.03.2008: Cathrine Persson, Mjøndalen persson.cathrine@***
12:13 28.03.2008: Henrik Persson, Mjøndalen chassisteknikk@***
12:09 28.03.2008: Bente Pedersen, Tromsø bepeder@***
12:01 28.03.2008: Ellen Syvertsen, Råde godd-sy@***
11:57 28.03.2008: Joakim Grude, Egersund joakim.grude@***
11:55 28.03.2008: Hanne Kristin Faye, Oslo hanne_kristin_faye@***
11:52 28.03.2008: Vidar Lilletvedt, Nesttun vidarlill@***
11:51 28.03.2008: Kjetil Kræmer, Tromsø kjetil.kramer@***
11:49 28.03.2008: Nancy Andersen, Tromsø nancy.and@***
11:46 28.03.2008: Randi Schei Johansen, Verdal scheijo@***
11:39 28.03.2008: Tor Christian Guttormsen, Vinterbro tnkg@***
11:38 28.03.2008: eirik sæbø, sandnes eiriksaebo@***
11:35 28.03.2008: Hilde Østmo Schjong, Heggedal hild-sch@***
11:35 28.03.2008: Hilde Kristin Tveit, Bergen hildekristin@***
11:34 28.03.2008: Guro Laksholm, verdal gurowik@***
11:33 28.03.2008: Bente Tvedt, Bergen uls-barn@***
11:29 28.03.2008: Joakim Søraa, Trondheim Joakim@***
11:27 28.03.2008: Trude Bjørgum, Ås kommune trude-bj@***
11:24 28.03.2008: Hans Kristian Burum, Vinterbro h-kristb@***
11:21 28.03.2008: Karine Mathisen, Sande i Vestfold elsekarinem@***
11:17 28.03.2008: Jon Almaas, Oslo jonalm@***
11:17 28.03.2008: Thomas Ludvigsen, Lier thomas@***
11:17 28.03.2008: Ellen Heider, Oslo elchri@***
11:10 28.03.2008: Lene Møllerhagen, Oslo lgj@***
11:09 28.03.2008: Marit Loland Tveit, Kristiansand marit-lt@***
11:06 28.03.2008: Geir Tunlid, kristiansand gt@***
11:04 28.03.2008: Kjersti Hagel, drammen kjersti.hagel@***
10:59 28.03.2008: Mari Landsnes, Stavanger marilandsnes@***
10:59 28.03.2008: Dag Hjelle, stavanger d-hjelle@***
10:59 28.03.2008: Morten Teinum, Flekkerøy morten@***
10:57 28.03.2008: Solveig Lundin, Tromsø solveig.lundin@***
10:57 28.03.2008: Susanna K.Larsen, Tromsø susanna@***
10:51 28.03.2008: Tove Cecilie Bakken, Oslo tcbakken@***
10:51 28.03.2008: Merete Trettebergstuen, Løten mtrette@***
10:48 28.03.2008: Joachim Furuseth, Oslo joachim.furuseth@***
10:38 28.03.2008: Bjørn Kleiven, Tromsø bkleiven@***
10:36 28.03.2008: Line Bjærke, Oslo lillomarka@***
10:35 28.03.2008: Kristin Dvergsten, Oslo kristin.d@***
10:31 28.03.2008: Grethe-Lill Helle, mandal/oslo glhelle@***
10:26 28.03.2008: Gina M Mykjåland, Søgne tuddelu_@***
10:25 28.03.2008: Miriam R. Knudsen, Kristiansand miriam258@***
10:24 28.03.2008: Siren B. Johnsen, Søgne sbj73@***
10:21 28.03.2008: fredrik stormo, Skogn fredrikstormo@***
10:20 28.03.2008: Lars Erik Pedersen, Vinterbro la-eped@***
10:19 28.03.2008: merete mæhla, Skogn merete17@***
10:17 28.03.2008: Jan Magne Goksøyr, Herøy janmagne@***
10:10 28.03.2008: Kristin Vollstad, Tromsø krivoll69@***
10:09 28.03.2008: Knut Jørn Abrahamsen, Sandefjord kjabrah@***
10:09 28.03.2008: Jørgen Schmidt, Tromsø jorgen.schmidt@***
10:08 28.03.2008: Randi Furulund, Tromsø randi.e.furulund@***
10:05 28.03.2008: kathrine kolltveit, oslo nordtrand@***
10:05 28.03.2008: Elisabeth Gjems, Åmot i Hedmark elisabeth@***
10:02 28.03.2008: Angelica Thorbjørnsen, Bodø angelica_thorbjrnsen@***
10:01 28.03.2008: Kristina Eriksson, Oslo kristina.eriksson@***
09:55 28.03.2008: Agnete Bjørnstad, Årnes agnetesb@***
09:54 28.03.2008: Kari M Hognes, Stjørdal kam-loek@***
09:53 28.03.2008: Trine Danielsen, Drammen trida@***
09:52 28.03.2008: Hilde S. Hansen, Tromsø hildes-h@***
09:51 28.03.2008: Per-Olaf Hagen, Hakadal perhag@***
09:50 28.03.2008: Anita Andreassen, Tromsø anita@***
09:50 28.03.2008: Wenche Jebens, Tromsø polarhag@***
09:46 28.03.2008: runa svoren, fosnavåg runalei@***
09:44 28.03.2008: vibeke larsen, oslo viblars@***
09:38 28.03.2008: Torill, Remøy torill.myren@***
09:35 28.03.2008: Christian H. Torp, Ringerike ch.torp@***
09:33 28.03.2008: Roger Nordahl, skogn lil-nord@***
09:32 28.03.2008: Lill Kristin Nordahl, Skogn lillkrno@***
09:32 28.03.2008: Hanne Øien, Tromsø thoralfoien@***
09:27 28.03.2008: Ann Hege Warnes, Lier post@***
Tips en venn

Tips en venn om denne artikkelen. Du kan sende til flere ved å skille adressene med komma.