Også for de aller minste kan det være godt med noen late dager i barnehagen før hverdagen setter inn.
Koser seg i strandkanten. Sommeren er definitivt ikke over selv om Eirun Grostad og Mathea Gripp er tilbake i barnehagen. De to jentene fikk en hyggelig start på nytt barnehageår med strandtur i herlig vær.
Foto: Privat
I Munkeby natur og gårdbarnehage i Levanger har ungene hatt en myk start på et nytt barnehageår som ble innledet denne uka etter at barnehagen har vært stengt to uker i juli.
Badetur
I et nydelig sommervær dro ungene og de voksne på flere turer rundt i nærområdet,
deriblant til Langåsdammen for å bade. En aktivitet som man ut fra bildene kan konstatere var svært populært.
– Vi har ikke hatt mer enn sju unger denne uka mot normalt 38, men vi har alle sammen storkost oss i det flotte været, sier May Tone Kolstad.
En annen dag gikk turen til skogs og ungene fikk steke pannekaker på bålet.
– Det var veldig stor stas. Det ser ut til at ungene synes det var godt å komme tilbake til hverdagen, smiler hun.
Full fart igjen
I tillegg til å dra på turer har ungene i gårdsbarnehagen tatt fatt på stellet i fjøsen igjen og hilst på alle dyrene Og fra og med neste uke er det virkelig tilbake til hverdagen med full fart og nesten alle ungene på
plass. Da kommer også fire nye unger som skal starte opp i barnehagen for aller første gang.
– Da blir det full fart igjen i barnehagen, sier Kolstad.
Og det gjelder garantert ikke bare for barnehagen i Levanger, men for de fleste barnehagene i hele landet.